Navodila za vgradnjo

Pred vgradnjo

Vzemite si čas in preberite navodila za vgradnjo in uporabo.

Pred namestitvijo in pred vsako uporabo preverite, ali je izdelek nepoškodovan in ima vse sestavne dele. Če je izdelek poškodovan tako, da je ogrožena nosilnost, ga ne uporabljajte. Prav tako ga ne uporabljajte, če nimate pritrditvenega obroča. Za nadomestne dele in tehnične nasvete se obrnite na podjetje Restander. Ne prevzemamo odgovornosti za škodo, povzročeno z nepravilno uporabo in vgradnjo. Restander je primeren za vgradnjo z osnovnim tehničnim znanjem in spretnostmi.

Restander je treba za pravilno delovanje vgraditi na ustrezno mesto, v ustrezno podlago in na ustrezno višino. Upoštevajte, da je nosilnost Restanderja odvisna od kakovosti vgradnje in predvsem od velikosti in mase temelja. Teren mora imeti nosilnost, ki je primerna za postavljanje točkovnega betonskega temelja.

Dobro premislite, kje boste postavili senčnik, da boste imeli senco tam, kjer jo potrebujete. Ker vgradnja Restanderja vključuje betoniranje, je morebitna poznejša premestitev zahtevna. Za vgradnjo je primeren suh in vodoraven teren.

Premislite, na kateri višini naj bo vrhnja plošča sidra. Najpogosteje želimo, da je poravnana z okolico (zelenico, tlakom, asfaltom, ploščicami). Priporočamo, da je vrhnji rob sidra 3–5 mm višje od nivoja okolice.

Možnosti vgradnje

Možnih je več načinov vgradnje. Tu je nekaj najpogostejših primerov:

  1. Restander vgrajen v betonski temelj, ki ima minimalno višino, in je do vrhnje plošče sidra zasut z zemljo (1).
  2. Restander vgrajen v betonski temelj, ki ima minimalni premer in višino do oznake na sidru (2).
  3. Restander vgrajen v betonski temelj, in obdan z betonskim tlakom, tlakovci, kamni ali keramičnimi ploščicami (3).

 

Vgradnja

  1. Priprava mesta: Preden začnete z vgradnjo, preverite lokacijo in izberite primerno mesto za namestitev Restandera. Prepričajte se, da so tla primerna za vgradnjo točkovnega temelja.
  2. Izkop luknje: Na izbranem mestu izkopljete luknjo s premerom vsaj 40 cm in globino približno 45 cm. Poskrbite, da bodo tla poravnana.
  3. Priprava podlage: Poravnajte dno in nasujte pesek do približno 10 cm visoko. Pesek olajša montažo in omogoča drenažo meteorne vode.
  4. Namestitev sidra: Podnožje senčnika postavite na sredino luknje. Z rahlimi udarci in vodno tehtnico ga nastavite tako, da bo zgornja plošča stojala vodoravna in na želeni višini.
  5. Podpiranje sidra: Sidro previdno podprite s kamni ali tlakovci, da zagotovite stabilen položaj. Namestitev večkrat preverite.
  6. Priprava betona: Betonsko mešanico zmešajte z vodo, da dosežete primerno konsistenco. Previdno napolnite luknjo z betonom, tako da ne premaknete sidra. Beton zalijemo vsaj do višine najširšega dela stojala. Če je premer luknje minimalen (40 cm), vgradite beton vsaj do višine izboklin na zgornjem delu sidra. Če želite lahko sidro zalijete z betonom do vrhnje plošče. Priporočamo vgradnjo vsaj dveh 25 kg vreč betonske mešanice.
  7. Utrjevanje betona: Beton se strjuje vsaj 24 ur.
  8. Zaključek vgradnje: Ko se beton strdi, lahko dokončate zgornji del zasipa. Priporočljivo je vgraditi drenažni material v bližini zgornje plošče, da zaščitite sidro pred vlago. Lahko pa na vrh položite tlakovce ali keramične ploščice.

Pomembno je, da upoštevate navodila o vgradnji in uporabi Restanderja in upoštevate vse varnostne predpise.

Restander s.p. Telefon: +386 31 00 30 90
Splošni pogoji poslovanjaKontakt
2024 © Vse pravice pridržane